Sluiting dreigt voor speel-o-theek Zuidlaren

Zuidlaren -  Als er niet op korte termijn twee bestuursleden worden gevonden voor speel-o-theek ‘Het Boemeltje’ in Zuidlaren, valt binnenkort definitief het doek. Dit speelgoedparadijs voor kinderen, dat al sinds 1989 bestaat, betekent veel voor de ouders en kinderen van Zuidlaren en omstreken.

Glijbanen, trekkers, speelhuisjes, puzzels, keukentjes en nog veel meer is te leen bij de speel-o-theek in Zuidlaren. ,,Je kunt je kind een paar weken met iets laten spelen en als het speelgoed niet meer interessant is, dan lever je het weer in. Voor kinderen is de speel-o-theek een speelgoedparadijs en ouders zijn blij dat de schuur niet volstaat met ongebruikt speelgoed", aldus bestuurslid Joukeline Hamerpagt. Veel mensen maken gebruik van de speel-o-theek. ,,Bewuste ouders, die voor duurzaam gaan. Maar ook oppasopa’s en –oma’s maken gebruik van de speel-o-theek. En gezien de lage abonnementskosten, is het ook uitermate geschikt voor mensen met een kleine portemonnee."   Het bestuur maakt zich grote zorgen om het voortbestaan van de speel-o-theek. ,,We zijn al geruime tijd op zoek naar twee nieuwe bestuursleden. Een oproep onder onze leden leverde helaas niets op." Een verklaring hiervoor kan Joukeline wel bedenken. ,,Ouders van jonge kinderen zijn drukbezet, vaak hebben ze er nog werk naast. Maar veel tijd kost het bestuurswerk niet, gemiddeld één uur per week. Ook gepensioneerden, liefst met enige bestuurlijke ervaring, zijn van harte welkom ons bestuur te versterken!"